Żeglarstwo, jachting, dyscyplina sportu i turystyki uprawiana na sprzęcie o napędzie żaglowym. Zaspokaja różnorodne potrzeby człowieka, m.in. poznawcze, estetyczne, emocjonalne, kulturalne. Kształtując specyficzny model zachowań jest także wykorzystywane do celów resocjalizacyjnych i rehabilitacyjnych. W węższym i tradycyjnym znaczeniu - dyscyplina sportu i turystyki wodnej obejmująca, prócz żaglowego, jachting motorowodny. Żeglarstwo można podzielić na regatowe i turystyczne, morskie i śródlądowe, jachtowe i deskowe (windsurfing), żeglarstwo lodowe i żeglarstwo lądowe.

kategorie 11

Zobacz także: 1

E-żagle
Nawigacja, meteorologia, medycyna, tawerna, aktualne przepisy i normy prawne, żeglarski słowniczek oraz linki i ogłoszenia.
Kompasy
Serwis poświęcony nawigacji oraz przyrządom nawigacyjnym.
Navipedia
Nawigacja morska, astronawigacja, IALA - morski system oznakowania, światła statków morskich czyli międzynarodowe prawo drogi morskiej, charakterystyki świateł nawigacyjnych, skala Beauforta i Douglasa, wspomnienia z rejsów, zdjęcia.
Polish Ocean Racing
Zbigniew Gutkowski i jego marzenia. Żeglarstwo według Gutka, dotychczasowe sukcesy, jacht, team, zdjęcia.
Sail Forum
Forum dyskusyjne dla miłośników żeglarstwa.
Szekla
Poradnik o żeglarstwie morskim, sztuce nawigacji, jachtach, bezpieczeństwie żeglugi.
Żeglarstwo
Polskie żaglowce, uprawnienia i stopnie żeglarskie (uwaga - nieaktualne), meteorologia, ratownictwo, ceremoniał morski i piosenka żeglarska.

Inne wersje językowe tej kategorii: 15

[Sailing Mozilla]
Ostatnia zmiana:
stycznia 27, 2017 at 12:05:05 UTC
Sport
All Languages
Kultura i sztuka
Biznes
Komputery
Gry
Zdrowie
Dom
Media
Wypoczynek
Leksykon
Regionalne
Nauka i edukacja
Zakupy
Społeczeństwo