Mieszane sztuki walki (MMA - Mixed Martial Arts) to szeroki termin obejmujący różne style i szkoły walki oraz formuły rywalizacji stosujące zarówno chwyty - rzuty, podcięcia, dźwignie, duszenia - jak i uderzenia i kopnięcia. W MMA stosuje się trening przekrojowy, łączący elementy zapasów, boksu, kickboxingu, BJJ. Walki sportowe w formule mieszanej odbywały się już w starożytnej Grecji (Pankration). W czasach nowożytnych zaczęto je organizować w Ameryce Południowej pod nazwą 'Vale Tudo' (dosłownie: można wszystko). Eksplozja ich popularności rozpoczęła się w latach 80-tych, kiedy w USA zaczęły odbywać się turnieje UFC (Ultimate Fighting Championship). Turnieje MMA spełniły bardzo ważną rolę w rozwoju sztuk walki - pozwoliły rozstrzygnąć odwieczny spór o to, która ze sztuk walki jest najskuteczniejsza.

Zobacz także: 2

Berserker's Team, Szczecin
Informacje o treningach i zawodach, galerie zdjęć.
Polskie Stowarzyszenie Pankration, Wrocław
Wydarzenia, historia, zdjęcia, informacje o treningach w Świdnicy.
Progressive Fighting Systems Polska, Kiczela Michał
Gdyński klub walki wręcz. Jeet Kune Do i filipińskie systemy walki nożem, pałką i innymi narzędziami. Treningi, artykuły o treningu przekrojowym i walce ulicznej.
Sambo System Polska
Historia i charakterystyka Sambo, treningi w Warszawie i Poznaniu, kursy instruktorskie pod egidą Międzynarodowej Federacji Sambo.

Inne wersje językowe tej kategorii: 3

[Tough Mozilla]
Ostatnia zmiana:
marca 12, 2014 at 5:24:10 UTC
Sport
All Languages
Kultura i sztuka
Biznes
Komputery
Gry
Zdrowie
Dom
Media
Wypoczynek
Leksykon
Regionalne
Nauka i edukacja
Zakupy
Społeczeństwo