World Polski Sport Sporty ekstremalne
28
Sporty extremalne, to dyscypliny sportowe, których uprawianie wymaga ponadprzeciętnych umiejętności, odwagi i działania w warunkach dużego ryzyka, często zagrożenia życia. Uprawianie sportów ekstremalnych wiąże się z doznawaniem wielkich emocji, pokonaniem skrajnych trudności zewnętrznych i ograniczeń psychicznych. W zawodach rozgrywanych w dyscyplinach sportów ekstremalnych najważniejszym przeciwnikiem nie jest przeciwnik osobowy, lecz żywioły ziemi, wody i powietrza. W większości dyscyplin wprowadza się po pewnym czasie rywalizację sportową, bicie rekordów i zawody sportowe. Uprawianie sportów ekstremalnych opiera się na indywidualizmie, chęci pokonywania trudności, doznawania nowych mocnych wrażeń, dawania z siebie wszystkiego i przeżycia czegoś niezwykłego. Zdobywanie umiejętności w tych sportach odbywa się przeważnie z pomocą osoby mistrza. Rozwój dyscyplin następuje przez indywidualny wkład uprawiających je osób. Obserwuje się dążność do zdobywania umiejętności pozwalających na uprawianie wielu dyscyplin. Dyscypliny te ulegają ciągłej ewolucji co wynika z wykorzystywania nowych technologii w produkcji sprzętu i przekraczaniu kolejnych barier możliwości ludzkich. Oprócz dyscyplin starszych, pojawiają się nowe lub modyfikuje się już istniejące.

kategorie 12

Andegrand
Serwis z artykułami i galeriami skierowany do miłośników sportów ekstremalnych, jak deskorolka, snowboard, rolki, BMX, paintball.
eXtreme Sport
Street, snowboard, windsurfing, rowery, paralotnie.
Extreme Sports
Wiadomości ze świata sportów ekstremalnych.
Furia
Serwis o narciarstwie, kolarstwie, nurkowaniu, żeglarstwie.
Napieraj
Serwis poświęcony rajdom przygodowym. Informacje o imprezach, treningi, sprzęt, relacje, zdjęcia, wywiady, kalendarz imprez.
Oli's
Informacje o imprezach, relacje, zdjęcia i opisy poszczególnych dyscyplin.
Trapez Park
Poświęcona parkom liniowym. Ćwiczenia, wymagania, bezpieczeństwo, zdjęcia.

Inne wersje językowe tej kategorii: 15

[Mozilla Skateboarding]
Ostatnia zmiana:
sierpnia 23, 2016 at 6:05:08 UTC
Sport
All Languages
Kultura i sztuka
Biznes
Komputery
Gry
Zdrowie
Dom
Media
Wypoczynek
Leksykon
Regionalne
Nauka i edukacja
Zakupy
Społeczeństwo