Dydaktyka - nauka o procesach kształcenia (nauczania i uczenia się). Kategoria gromadzi strony o celach, treści, metodach, środkach i formach organizacyjnych procesu kształcenia.

kategorie 1

Zobacz także: 1

45minut.pl
Portal dla nauczycieli zawierający materiały do awansu zawodowego, forum, publikacje nauczycieli, sklep z drukami szkolnymi, zbiory testów.
Adaptacja w przedszkolu
Omawia problemy adaptacyjne dzieci nowoprzyjętych do przedszkola. Zawiera przegląd literatury fachowej oraz omówienie postawach dzieci.
Awans.net
Serwis oświatowy dla nauczycieli ubiegających się o kolejne stopnie w ramach awansu zawodowego. Baza publikacji nauczycielskich i porady związane z awansem.
Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
Struktura, formy doskonalenia, studia dla nauczycieli, publikacje oświatowe, organizacje oświatowe, programy i projekty, linki.
Edu-Jr
Serwis dla nauczycieli, stanowiący bazę publikacji zgromadzonych w kategoriach przedmiotowych i tematycznych.
EduInfo
Aktualności dotyczące oświaty, oferta doskonalenia zawodowego, akty prawne, funkcjonowanie szkoły, awans zawodowy nauczyciela, egzaminy, reforma oświaty, forum dyskusyjne.
Edukacja
Serwis z różnorodnymi informacjami i materiałami dla nauczycieli.
Edukator.org
Serwis dla nauczycieli, zawierający obszerną bazę publikacji nauczycielskich. Blok aktualności z zakresu prawa oświatowego.
Edukatornia
Pojedyncze scenariusze, konspekty, plany, analizy i referaty dla nauczycieli.
Edux.pl
Publikacje nauczycieli oraz awans zawodowy - plany rozwoju, scenariusze zajęć, ścieżki edukacyjne. Artykuły i porady związane z tematyką edukacyjną.
Forum nauczycieli
Forum dla Nauczycieli to forum, na którym pomagamy sobie wzajemnie. Forum o awansie zawodowym, stażystach, metodyce, aktach prawnych, problemach wychowawczych i sukcesach.
Harmider. Edukacja ekologiczna
Autorki program edukacji ekologicznej Zbigniewa Markowskiego. Teksty autorskie, prezentacja wizualna, materiały źródłowe, baza bibliograficzna, scenariusze lekcji. Osadzone w środowisku Tarnowskich Gór.
Indianer
Autorski program edukacji regionalnej Zbigniewa Markowskiego. Autorskie teksty, scenariusze lekcji na temat regionu Tarnowskich Gór i okolic.
Jerzy Ratajczak - o rodzinie, mej pracy i o mnie
Materiały dydaktyczne - publikacje przeznaczone do wykorzystania w pracy edukacyjnej z dziećmi i młodzieżą – karty pracy, scenariusze lekcji o ADHD i dogoterapii, oraz publikacje związane z awansem zawodowym nauczyciela.
Krasnale
Zawiera plan lekcji, kilka scenariuszy zajęć i plan rozwoju zawodowego nauczycielki nauczania zintegrowanego. Wszystkie materiały dodatkowe w formacie *.doc
Literka
Awans i doskonalenie zawodowe nauczycieli. Baza publikacji nauczycielskich oraz dokumentów i komentarzy dotyczących problematyki awansu zawodowego nauczyciela. Chat i forum dyskusyjne.
Małgorzata Dziadosz - nauczyciel kształcenia zintegorwanego
Nauczycielka kształcenia zintegrowanego. Na stronie - scenariusze zajęć i uroczystości szkolnych, plany i programy, referaty i materiały dotyczące awansu zawodowego.
Nauka czytania globalnego
Nasz serwis internetowy odpowiada szczegółowo na szereg istotnych pytań dotyczących nauki czytania dzieci metodą globalną. Opisujemy w nim, jak ją wdrażać i stosować, żeby osiągnąć jak najlepsze rezultaty w pracy z dziećmi. Ponadto przedstawiamy propozycje skutecznych i sprawdzonych pomocy dydaktycznych dla rodziców, nauczycieli oraz pedagogów i logopedów stosujących metodę globalną.
Oficyna dla awansu (ODA)
Serwis publikacji nauczycielskich. Dokumenty do pobrania w formacie *.doc
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty
Serwis dla dyrektorów, wizytatorów, nauczycieli i innych zainteresowanych prawem oświatowym. Partner społeczny MENiS. Forum poświęcone sprawom zarządzania oświatą.
Oświata - Międzyszkolna Platforma Internetowa
Portal edukacyjny z materiałami dla uczniów i nauczycieli. oraz do kadry zarządzającej oświatą. Blok informacyjny, aktualności, prawo oświatowe, forum i ofery pracy dla nauczycieli.
Profesor
Serwis dla uczniów i nauczycieli. Artykuły związane z procesem nauczania. Forum, publikacje nauczycielskie i baza ofert korepetytorów. Część serwisu dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Przedszkolak
Rady, pomoce, forum dla rodziców i nauczycieli, konspekty dla nauczycieli przedszkolnych, zbiór wiedzy o dzieciach w wieku przedszkolnym.
Publikacje edukacyjne
Serwis dla nauczycieli. Zawiera publikacje nauczycielskie, przeznaczone do wykorzystania w pracy edukacyjnej z dziećmi i młodzieżą - konspekty, scenariusze lekcji oraz publikacje związane z awansem zawodowym nauczyciela.
Scholaris - Internetowe Centrum Zasobów Edukacyjnych
Informacje na temat oświaty. Baza publikacji edukacyjnych, zgromadzonych w kategoriach użytkowych i według etapów nauczania. Projekty edukacyjne realizowane centralnie i w regionach.
Strona nauczycieli wychowania fizycznego
Materiały dla nauczycieli wychowania fizycznego, konspekty, plany wynikowe, awans zawodowy.
Wychowanie do życia w rodzinie
Portal Edukacyjny dla nauczycieli przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie, wychowawców, pedagogów i rodziców. Artykuły, materiały dydaktyczne, publikacje, ogłoszenia, forum dyskusyjne.
Wychowanie Techniczne
Materiały dydaktyczne: konspekty, referaty i programy dydaktyczne z wychowania technicznego i komunikacyjnego, informatyki, matematyki i fizyki.
Wydawnictwa Edukacyjne WIKING
Przegląd publikacji szkolnych Wydawnictw Edukacyjnych Wiking oraz materiały pomocnicze do pobrania on-line
Zięba, Piotr - materiały dydaktyczne
Nauczyciel liceum publikuje propozycje zagadnień i tematów lekcji, kryteria oceny dotyczące nauczania geografii i technologii informacyjnej.
[Graduate_Mozilla]
Ostatnia zmiana:
lutego 23, 2017 at 19:43:19 UTC
Nauka i edukacja
Zakupy
Społeczeństwo
Sport
All Languages
Kultura i sztuka
Biznes
Komputery
Gry
Zdrowie
Dom
Media
Wypoczynek
Leksykon
Regionalne